o nas

Stowarzyszenie OSBARO.

Atlantyk, OSBARO, M&M maciej kurowski & magdalena borkowska
                Fot. Załoga M&M, Atlantyk.

Kilka słów o nas samych: stawiamy na bezpieczeństwo i przyjemność. Na naszych rejsach nie usłyszysz słowa o religii czy polityce (pozdrawiamy tych, co lubią sobie psuć urlopy:D).

Jemy różne rzeczy, słuchamy różnej muzyki, wykonujemy różne zawody. Gramy na instrumentach (słabo bo słabo ale zawsze :P) i doceniamy ludzi z otwartym umysłem.

Rozumiemy zarówno człowieka, który przy okazji pierwszego rejsu na morzu powie, że marzy o przeżyciu sztormu, jak i tego obok, który tylko się uśmiecha i nawet nie komentuje.

OSBARO jako stowarzyszenie zwykłe działa od 2013 roku; jako stowarzyszenie rejestrowe w KRS od 2017 roku.

Organizujemy rejsy morskie i  inne wypady (deska, góry, kajaki i co do głowy przyjdzie);

Obecnie bliżej nam do spokojnego chillowania niż orania wody non-stop (chociaż wszystko jest dla ludzi i nawet Magdę da się namówić na zamknięcie się na jachcie na kilka tygodni).

Nie jesteśmy firmą i nie zabieramy pasażerów (każdy jest członkiem załogi a drinki, palemki i sprzątanie po sobie należy do każdego z nas).

Wbijajcie na morze!

Naszą podstawową załogę tworzą:

 

Magdalena Bronka Borkowska osbaroMagdalena ‘Bronka’ Borkowska:

Na wodzie od dziecka. Związana ze środowiskiem obozów żeglarskich STACZE. Z regatowym zacięciem, po przygodzie na śródlądziach, szlify zdobywała z Team’em Szekle.

Przepłynięte całe morze Śródziemne od Grecji, przez Włochy, Francję, Hiszpanię, Portugalię  po Afrykę i Wyspy Kanaryjskie. Bardziej woli bujanie po ciepłym.   Z wykształcenia Inżynier Budownictwa.

Uprawnienia:

-Jachtowy Sternik Morski

-radiooperator w służbie morskiej LRC

-zintegrowany kurs bezpieczeństwa STCW

-ISSA OFFSHOHRE SKIPPER

-Prezes Stowarzyszenia OSBARO.

Maciej Kurowski Ciosacz osbaro

Maciek ‘Ciosacz’ Kurowski

 12 000 Mm na budziku. Zawsze z gitarą na pokładzie albo jakimś innym brzęczydłem. Morza ciepłe czy zimne – bez różnicy, byle do przodu… Z wykształcenia – geograf.

Uprawnienia:

-Kapitan Jachtowy

-Kapitan Motorowodny

-zintegrowany kurs bezpieczeństwa STCW

-radiooperator w służbie morskiej SRC, LRC

-Instruktor Żeglarstwa PZŻ

-ISSA OFFSHORE SKIPPER.

– Żeglarska Książeczka Pracy (Śródlądowa)

-Seamans’s Book (Morska)

-Wiceprezes STOWARZYSZENIA OSBARO.

 

Piotr Styrkowiec Osbaro

Piotr Styrkowiec

Przepłynięte ponad 10 000 NM, ale dokładna liczba nie jest istotna, bo woli patrzeć przed siebie niż na to co za rufą. Rejon pływania: od Svalbardu po Wyspy Kanaryjskie.

Doświadczony skipper, poprowadzonych ponad dwadzieścia rejsów, na jachtach laminatowych, drewnianych i stalowych, po Bałtyku, Morzu Północnym, Morzu Śródziemnym i po wodach Atlantyku zachodniej Europy. Preferuje pływanie na mniejszych jachtach niż na dużych żaglowcach i na dłuższych trasach niż codziennie zawijać do portu.

Płynął DZ-tą na Gotlandię (i z powrotem) oraz 8,5 metrowym jachtem na Islandię (i z powrotem). Ogólnie woli rejsy wymagające żeglarsko.

Zatrudniony na Uniwersytecie Wrocławskim jako pracownik naukowo-dydaktyczny, obszar badań: kognitywistyka.

Uprawnienia:

– Jachtowy Sternik Morski

-Instruktor Żeglarstwa PZŻ

-Yachtmaster Offshore RYA

-Zintegrowany Kurs Bezpieczeństwa STCW

-SRC, LRC