o nas

Stowarzyszenie OSBARO.

W kilka słów o nas samych – stawiamy na bezpieczeństwo i przyjemność. Na naszych rejsach nie usłyszysz słowa o religii czy polityce (pozdrawiamy tych, co lubią se psuć urlopy:D).

Jemy różne rzeczy, słuchamy różnej muzyki, wykonujemy różne zawody. Gramy na instrumentach (słabo bo słabo ale zawsze :P) i doceniamy ludzi z otwartym umysłem.

Rozumiemy zarówno gościa, który przy okazji pierwszego rejsu na morzu powie, że marzy o przeżyciu sztormu, jak i tego obok, który tylko się uśmiecha i nawet nie komentuje.

Jesteśmy żeglarzami, instruktorami i skipperami.

Stowarzyszenie OSBARO działa od 2014 roku.

Organizujemy rejsy morskie i  inne wypady (deska, góry, kajaki i co do głowy przyjdzie);

obecnie bliżej nam do spokojnego chillowania niż orania wody non-stop (chociaż wszystko jest dla ludzi i nawet Magdę da się namówić na zamknięcie się na jachcie na kilka tygodni).

Nie jesteśmy firmą i nie zabieramy turystów (każdy jest członkiem załogi a drinki, palemki i sprzątanie po sobie należy do każdego z nas).

Wbijajcie na morze!

Naszą podstawową załogę tworzą:

 

Magdalena Bronka Borkowska osbaroMagdalena ‘Bronka’ Borkowska:

Na wodzie od dziecka. Związana ze środowiskiem obozów żeglarskich STACZE. Z regatowym zacięciem, po przygodzie na śródlądziach, szlify zdobywała z Team’em Szekle.

Przepłynięte całe morze Śródziemne od Grecji, przez Włochy, Francję, Hiszpanię, Portugalię  po Afrykę i Wyspy Kanaryjskie. Bardziej woli bujanie po ciepłym.   Z wykształcenia Inżynier Budownictwa.

Uprawnienia:

-Jachtowy Sternik Morski

-radiooperator w służbie morskiej LRC

-zintegrowany kurs bezpieczeństwa STCW

-ISSA OFFSHOHRE SKIPPER

-Prezes Stowarzyszenia OSBARO.

Maciej Kurowski Ciosacz osbaro

Maciek ‘Ciosacz’ Kurowski

 15 000 Mm na budziku. Zawsze z gitarą na pokładzie albo jakimś innym brzęczydłem. Morza ciepłe czy zimne – bez różnicy, byle do przodu… Z wykształcenia – geograf, zawodowo instruktor żeglarstwa.

Uprawnienia:

-Kapitan Jachtowy

-Kapitan Motorowodny

-zintegrowany kurs bezpieczeństwa STCW

-radiooperator w służbie morskiej SRC, LRC

-Instruktor Żeglarstwa PZŻ

-ISSA OFFSHORE SKIPPER.

-Wiceprezes STOWARZYSZENIA OSBARO.

Atlantyk, OSBARO, M&M maciej kurowski & magdalena borkowska

Fot. Załoga, Atlantyk, M&M

 

Piotr Styrkowiec Osbaro

Piotr Styrkowiec

Przepłynięte ponad 10 000 NM, ale dokładna liczba nie jest istotna, bo woli patrzeć przed siebie niż na to co za rufą. Rejon pływania: od Svalbardu po Wyspy Kanaryjskie.

Doświadczony skipper, poprowadzonych ponad dwadzieścia rejsów, na jachtach laminatowych, drewnianych i stalowych, po Bałtyku, Morzu Północnym, Morzu Śródziemnym i po wodach Atlantyku zachodniej Europy. Preferuje pływanie na mniejszych jachtach niż na dużych żaglowcach i na dłuższych trasach niż codziennie zawijać do portu.

Płynął DZ-tą na Gotlandię (i z powrotem) oraz 8,5 metrowym jachtem na Islandię (i z powrotem). Ogólnie woli rejsy wymagające żeglarsko.

Zatrudniony na Uniwersytecie Wrocławskim jako pracownik naukowo-dydaktyczny, obszar badań: kognitywistyka.

Uprawnienia:

– Jachtowy Sternik Morski

-Instruktor Żeglarstwa PZŻ

-Yachtmaster Offshore RYA

-Zintegrowany Kurs Bezpieczeństwa STCW

-SRC, LRC