Orki z Majorki 2019

Rejs morski Orki z Majorki 2019

Termin: 12.10-19.10.2019
Start i meta: Palma de Mallorca
Trasa rejsu: do ustalenia – leniwie żeglujemy wzdłuż wybrzeży Majorki odwiedzając urocze zatoczki i kotwicowiska.

2 Jachty: Bavaria 49

ZASADY
-ma być bezpiecznie
-ma być przyjemnie
-zakaz rozmów o religii i polityce

Koszty
*1700 zł/ os – Kojowe płatne w dwóch ratach (1. do 30.06; 2 do 15.09) – uwaga! – miejsc jest mało więc wpłata pierwszej raty jest rezerwacją miejsca i potwierdzeniem uczestnictwa w rejsie)

nr rachunku bankowego mBank: 28 1140 2004 0000 3602 7751 8214

Kojowe zawiera :
-Czarter jachtu, opieka kapitana, podstawowe szkolenie z zasad bezpieczeństwa i obsługi urządzeń jachtowych)
– Sprzątanie końcowe
-Dodatkowe opłaty dla armatora takie jak: opłata za butle z gazem, opłata za silnik do pontonu, opłata za pościel i ręczniki.

*120 euro – kasa jachtowa (opłaty portowe, paliwo, jedzenie – rozliczana na koniec rejsu tzn. co zostanie to dzielimy; zabraknie – dokładamy) Płatne na miejscu.
* 30 euro – ubezpieczenie kaucji. Płatna na miejscu.
*Dojazd we własnym zakresie – w razie potrzeby pomagamy ogarnąć dobre połączenia lotnicze.

Przypominamy że “Kto pyta nie błądzi” więc zapraszamy do kontaktu!

Ubezpieczenie
*Ubezpieczenie NNW i KL we własnym zakresie.

Wachty, szkolenie, staż
*Każdy uczestnik rejsu bierze czynny udział w prowadzeniu jachtu. Załoga podzielona jest na 2-3 osobowe wachty.Wachty pełnione są podczas rejsu zarówno w dzień i w nocy (nawigacyjne non stop –
kambuzowe wg grafiku).
*W czasie rejsu wypływamy ok 40-50h stażu. Każdy z uczestników otrzyma opinie z rejsu – honorowaną przez PZŻ i potrzebną do uzyskania wyższych stopni żeglarskich.
*Szkolenie przed wypłynięciem obejmuje obsługę jachtu i żagli, szkolenie z zakresu bezpieczeństwa (m.in. użytkowanie jachtu morskiego, alarmy człowiek za burtą, p.poż, wodny) Dodatkowo, dla chętnych, przeprowadzamy szkolenie z nawigacji czyli pracujemy z
mapami, GPSem, dziennikiem pokładowym.

Kwestie praktyczne
*kasa rejsowa – czyli zrzutka PPP w wysokości 120 euro -kupujemy za to wspólne jedzenie, płacimy za porty, paliwo, gaz i inne potrzebne rzeczy. Jeżeli ktoś, z różnych powodów, ma specjalną dietę (np. wegetarianie, cukrzyca, alergie)– prośba o informację i
wspólnie uwzględniamy to to w menu. Z doświadczenia wynika, że jeżeli nic nie zepsujemy i nie wypijemy dwóch kolejek piwa w najdroższej knajpie – to nadwyżka zostanie podzielona i
zwrócona po rejsie.
*Kapitan nie uczestniczy w kasie rejsowej i jest utrzymywany przez załogę.

Specyficzne przypadki
*jeżeli ktoś z Was choruje (np. cukrzyca, padaczka, alergie etc.), ma specyficzne dolegliwości albo przyjmuje konkretne leki –taka informacja musi koniecznie trafić do kapitana. Ta wiedza ma wpływ na bezpieczeństwo całej załogi i jachtu.

Jak się spakować i co zabrać na rejs?
Po pierwsze zerkajcie tutaj:
https://osbaro.pl/co-zabrac-na-rejs/

*Na rejs zabieramy gitarę i inne instrumenty (nie ma ograniczeń – ale jak bierzesz kontrabas – to zasada taka jak przy walizkach – musi się zmieścić w koi i będziesz z nim spać)

* zabieramy dobry humor, ułańską fantazję i odwagę w sercu (kiełbie we łbie też mile widziane) – za resztę zapłacisz visą albo innym mastercardem;)

Spotkanie integracyjne przed rejsem
*Będziemy coś montować jak skompletujemy załogę. Wybierzemy, lub wybierzecie wtedy miasto gdzie spotkamy się na przedrejsową integrację.

Kontakt:
osbaro@osbaro.pl
Magda – 512245292
Ciosacz – 512750509